ESCAPELLE czy ELLAONE: którą tabletkę dzień po wybrać? Recepta online, skuteczność, cena. Poradnik 2024 

Escapelle i EllaOne to jedyne dostępne obecnie w Polsce preparaty z kategorii antykoncepcji awaryjnej. Escapelle produkowane jest na bazie lewonorgestrelu, a EllaOne zawiera octan uliprystalu. Escapelle można przyjąć do 72 godzin po stosunku, a jej skuteczność wynosi 99%. EllaOne zadziała natomiast do 120 godzin po współżyciu, a jej skuteczność określa się na 97,7%.

💊 Szybka konsultacja z e-receptą

Która tabletka jest lepsza? Tabletka EllaOne vs Tabletka Escapelle

Trudno jednoznacznie określić, która tabletka jest „lepsza”. Każda z nich ma zarówno swoje plusy, jak i minusy stosowania. Przygotowaliśmy krótkie porównanie ułatwiające podjęcie decyzji:

Porównanie Escapelle i EllaOne

Porównanie Escapelle i EllaOne

Cecha EllaOne Escapelle
Substancja czynna Octan uliprystalu Lewonorgestrel
Okres przyjęcia Do 5 dni (120 godzin) po stosunku Do 3 dni (72 godzin) po stosunku
Skuteczność 97,7%, jeśli przyjęta w ciągu 24 godzin 99%, jeśli przyjęta w ciągu 24 godzin
Skutki uboczne Nudności, wymioty, bóle głowy, bóle brzucha Nudności, wymioty, bóle głowy, bóle brzucha
Dostępność Tylko na receptę Tylko na receptę
Koszt 90-120 zł 35-55 zł

Poradnik: Escapelle czy EllaOne – która lepsza? 

Zarówno Escapelle, jak i EllaOne to tzw. pigułki dzień po, a więc preparaty antykoncepcyjne, które można zażyć już po odbyciu stosunku. Wykazują podobne działania, jakim jest zahamowanie wystąpienia owulacji i zagęszczenie śluzu szyjkowego. Podejmując decyzję, po którą z nich sięgnąć, warto porównać takie aspekty, jak czas działania i skuteczność.

Escapelle czy EllaOne skuteczność

Escapelle zapewnia 99% skuteczności. Wartość ta obowiązuje, jeśli przyjęto ją w ciągu pierwszych 24 godzin po stosunku.

EllaOne jeśli będzie zażyta w ciągu pierwszych 24 godzin po stosunku, będzie skuteczna w 97,7%.

Co skuteczniejsze EllaOne czy Escapelle?

Nieco wyższą skuteczność wykazuje EllaOne, jednak nie są to różnice znaczące.

Screenshot 20240703 131637 | Recepta-Online.info

Escapelle czy EllaOne skutki uboczne

Oba leki mogą powodować podobne działania niepożądane, takie jak nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle głowy, zmęczenie, zawroty głowy, bolesność piersi, opóźnienie miesiączki oraz nieregularne krwawienia.

EllaOne (octan uliprystalu) może dodatkowo powodować bóle mięśni, bóle pleców oraz skurcze mięśni, co rzadziej jest zgłaszane w przypadku Escapelle (lewonorgestrel).

Escapelle czy EllaOne cena

Escapelle, której substancją czynną jest lewonorgestrel, kosztuje zazwyczaj od 30 do 60 złotych. Natomiast EllaOne, zawierająca octan uliprystalu, jest droższa i jej cena waha się między 80 a 120 złotych. 

Escapelle czy EllaOne która bezpieczniejsza?

Zarówno Escapelle, jak i EllaOne zostały dokładnie przebadane i uznane za bezpieczne. Nie można jednoznacznie przesądzić o wyższości jednej z nich w tej kwestii, wywołują też podobnego rodzaju działania niepożądane. Niektórzy zwracają jednak uwagę, że lewonorgestrel ma dłuższą historię stosowania.

Escapelle czy EllaOne opinie 

Obie tabletki są dobrze oceniane przez pacjentki jako skuteczne metody antykoncepcji awaryjnej. 

Wśród opinii o Escapelle znaleźć można takie głosy:

“Zdecydowałam się na Escapelle po tym, jak pękła nam prezerwatywa. Byłam bardzo zestresowana, ale po konsultacji z lekarzem i szybkim zażyciu tabletki, czułam się pewniej. Skutków ubocznych było niewiele, tylko lekkie mdłości i zawroty głowy, które minęły po kilku godzinach. Polecam Escapelle jako skuteczną antykoncepcję awaryjną”

EllaOne natomiast spotyka się z takimi opiniami:

“Korzystałam z EllaOne, gdy zapomniałam wziąć regularną tabletkę antykoncepcyjną. Byłam zaskoczona, jak dobrze zniosłam ten lek – praktycznie żadnych skutków ubocznych. Okres przyszedł trochę później, ale poza tym wszystko było w porządku. Doceniam, że EllaOne daje aż 5 dni na podjęcie działania, co daje spokój w trudnych sytuacjach.”

EllaOne recepta online 

EllaOne to skuteczny, bezpieczny i polecany lek z kategorii “tabletka dzień po”. Pozwala uniknąć ciąży nawet, jeśli nie zastosowano zabezpieczenia lub zastosowane zabezpieczenie zawiodło. Lek ten dostępny jest w Polsce wyłącznie, jeśli pacjentka ma na niego receptę online.

Escapelle recepta online

Escapelle to jeden z dwóch dostępnych w Polsce rodzajów tabletki dzień po. Ma on za zadanie nie dopuścić do zajścia w ciążę po współżyciu seksualnym bez użycia zabezpieczenia. Od 2017 roku do jego zakupu konieczne jest uprzednie uzyskanie e-recepty.

Escapelle czy EllaOne 1 | Recepta-Online.info

FAQ  

Czym są EllaOne i Escapelle?

EllaOne i Escapelle to leki z kategorii antykoncepcji awaryjnej, czyli stosowanej po współżyciu. Znane są również jako tabletka dzień po lub pigułka po. Działają poprzez zahamowanie owulacji, a także zagęszczają śluz, by utrudnić plemnikom przedostanie się do komórki jajowej.

Escapelle i EllaOne od ilu lat?

Escapelle i EllaOne można nabyć w Polsce od 15 roku życia.

Redakcja recepta-online.info jest złożona z doświadczonych redaktorów i lekarzy specjalistów. Wiedzę zawartą w publikacjach opieramy o wieloletnie doświadczenie lekarzy POZ, ginekologów i neurologów, którzy biorą czynny udział w tworzeniu wiarygodnych treści popartych renomowanymi źródłami naukowymi. Dokładamy maksymalnych starań, aby nasze publikacje wyróżniały się szybkim dostępem do wiarygodnych informacji na temat recept online, antykoncepcji awaryjnej i innych tematów specjalistycznych.
Back To Top